Śluby za granicą

Ślub w egzotycznych miejscach

Coraz więcej przyszłych młodych par planuje swój ślub w miejscach egzotycznych. Zamiast tradycyjnej sali weselnej, piaszczysta plaża, ślub w iście rajskich warunkach. Warto zatem sprawdzić gdzie można przygotować naprawdę doskonały ślub oraz imprezę weselną. Naturalnie każda lokalizacja oprócz wielu, niezaprzeczalnych atutu posiadać będzie zapewne kilka negatywnych elementów. Wszystko zatem trzeba profesjonalnie sprawdzić i zdecydować się na jedną z lepszych lokalizacji.

FOTO1-2

Ślub na Bali – najpopularniejsza wśród Polaków przez lata koncepcja ślubów w egzotycznych miejscach. Plaże na Bali są przepiękne, do tego nie licząc miesięcy deszczowych, pogoda doskonała, nie będzie żadnych niespodzianek. Jeżeli planowany jest zarówno ślub cywilny oraz kościelny, to w przeciwieństwie do Polski, oba muszą być brane oddzielnie.
Minusem na pewno jest koszt organizacji takiej imprezy. Przeloty, zakwaterowanie, wydatki na miejscu, na pewno trzeba się liczyć z kosztami ponad 10 000 złotych na osobę

Ślub w Meksyku – rejon ten dla młodych par jeszcze nieodkryty. Nie wiadomo tak naprawdę dlaczego. A mimo to na pewno warto zainteresować się warunkami związanymi z wzięciem ślubu właśnie na plażach meksykańskich, a dokładniej tych znajdujących się w kurorcie Cancun czy też Playa del Carmen. Koszty organizacji ślubów w tej części świata będą podobne do tych na Bali. Żeby wszystko jednak było jasne, tutaj mowa o imprezie ślubnej. Natomiast organizacja takiego ślubu nie ma mocy prawnej.

Ślub na Santorini – przebój ostatnich miesięcy, coraz więcej przyszłych młodych par pyta o możliwości związane z tego typu lokalizacja. Co spowodowało boom na to miejsce? Zasadniczo należy wiedzieć, że Santorini to najpiękniejsza z wysp należących do Grecji. Znajduje się ona w pobliżu Krety, dogodne połączenia lotnicze, bliskość Polski. To wszystko sprawia, że nie trzeba drżeć o koszty takiej imprezy ślubnej.
UWAGA: Jeżeli mowa o ślubach na wyspach greckich to możliwe jest zorganizowane cywilnego. Kościelny jedynie w obrządku prawosławnym. Istnieje zakaz udzielania obcokrajowcom ślubów katolickich.

FOTO1-3

Ślub na Sycylii – najłatwiej zorganizować ślub na tej wyspie włoskiej. Z uwagi iż Włosi posiadają (podobnie jak Polacy) podpisany konkordat to nie ma problemów z udzieleniem ślubu konkordatowego. Łatwość dotarcia na tę wyspę, a także niezbyt wielkie koszty w porównaniu ze ślubami w miejscach typu Bali czy Meksyk to naprawdę ciekawa propozycja. Na pewno można zorganizować wielkie przyjęcie.

Czy warto z uwagi na powyższe informacje organizować śluby w odległych miejscach, w klimacie plaży, cudownego morza? Jak najbardziej, oczywiście pod warunkiem że wszystko zostanie dokładnie przemyślane, a także zorganizowane od początku do końca w zgodzie z przepisami danego kraju