Filmowanie wesela

Fatalne filmowanie na weselu – czego unikać?

Przygotowanie filmu z wesela, obok serii zdjęć, to najważniejsza pamiątką. Będzie ona trwać latami, zawsze można do niej wrócić i cieszyć się tymi wyjątkowymi chwilami. Technologia związana z przygotowaniem tego typu filmów poszła znacznie do przodu, a do tego coraz więcej kamerzystów to prawdziwi specjaliści. Jednak mimo tego wciąż zdarzają się porażki w ramach wideofilmowania i dlatego warto wiedzieć jakich sytuacji unikać, na co profesjonalny operator kamery nie może sobie pozwolić w trakcie pracy.

Drżąca ręka, problemy z trzymaniem postawy w trakcie kręcenia to największy błąd operatora. Kręcenie w miejscu wymaga inwestowania w statyw, by nie trzymać kamery w ręku. Jeżeli sytuacja wymaga aby przemieszczać się po sali weselnej, nie ma możliwości wykorzystania statywu to naturalnie może zdarzyć się, że obraz od czasu do czasu nie będzie statyczny. Dlatego sprawny operator powinien wyrobić odpowiednie techniki kręcenia „z ręki”.

FOTO12
Profesjonalny fotograf Gdańsk

Kompletne złe ustawienie świateł lub po prostu ich brak. Specjaliści od wideofilmowania opierający się jedynie na świetle dołączonym do kamery na pewno nie mają szansy na przygotowanie dobrego filmu z wesela. Wymaga się aby w najważniejszych punktach sali weselnej filmowiec miał oddzielny system oświetlenia, pozwoli to na przygotowanie estetycznego filmu.

Złoty środek w kwestiach kręcenia. Czyli operatorzy nie powinny pozwolić z jednej strony na zbyt mały ruch. Nie może być tak, że kamery stojąca na statywie praktycznie tylko rejestruje obraz. To bardzo zły prognostyk na ostateczne wykonanie filmu jako całości. Odradza się także nadpobudliwych operatorów kamery którzy myślą, że znaleźli się na planie teledysku muzycznego. Zbyt wiele ruchów kamerą, szukanie różnorodnych kątów filmowania, częste zbliżenia i oddalenia. Niczemu dobremu to nie służy.

Nieprawidłowe filmowanie postaci. Kolejny problem z jakim borykają się kiepscy specjaliści od wideofilmowania. Ślub, wesele to specyficzna impreza i wymaga się obejmowania w kadrze całości lub też najważniejszych części. Obcinanie zbyt wielkich części ludzkiego ciała to potężny problem i zawsze możemy znaleźć filmy które właśnie tak zostały przygotowane.

FOTO13

Powyższe przesłanki zdecydowanie wpływają na kiepską jakość filmu z wesela. Warto aby młode pary szukające specjalisty dokładnie zapoznawały się z portfolio danego kamerzysty, by starały się uzyskać jak najwięcej informacji związanych z jego wcześniejszą pracą.