Filmowanie wesela

Film z wesela w egzotycznym miejscu

Przygotowanie filmu z wesela w oryginalnym, egzotycznym miejscu wymaga nie lada umiejętności, fachowego spojrzenia. Profesjonalny filmowiec powinien mieć na uwadze specyfikę takiego zlecenia, jakiekolwiek przygotowanie się do kręcenia materiału filmowego w oparciu o doświadczenia z pracy w warunkach krajowych nie będzie miało racji bytu.

Jak się przygotować do niezwykle skomplikowanej operacji kręcenia ślubów w egzotycznych miejscach, jakim sprzętem dysponować, czego unikać? Wszystkie najważniejsze kwestie, niezwykle przydatne w trakcie realizacji takiego materiału zostaną poruszone poniżej.

Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Nie wystarczy jak w tradycyjnej sytuacji ślubu w Polsce przygotować sprzęt i ruszyć na umówioną godzinę do kościoła. Całość powinna zostać zaplanowana w szczegółach zdecydowanie wcześniej. Najważniejsze jest zgromadzenie sprzętu który pozwoli uchwycić ten wyjątkowy dzień w najdrobniejszych szczegółach. Raczej nie wystarczy praca na samych kamerach. Od profesjonalisty który ma stworzyć wyjątkowy film wymaga się przede wszystkim kreatywności czyli kręcenia w oparciu o wszelkiego rodzaju rozwiązania technologiczne. Dlatego chcąc zrobić wrażenie na parze młodej, przygotować wyjątkowy materiał dobrze mieć różnorodne ujęcia. Najazdy z powietrza – wystarczy wyposażyć się w specjalistyczny kran. Ujęcia z lotu ptaka do wykonania za pomocą drona. Warto inwestować w nowinki technologiczne, warto zaskoczyć parę młodą przygotowując niezwykły film weselny.
wideofilmowanie73
Kolejna sprawa dotyczy przygotowania się logistycznego do podróży w odległe miejsce. Owszem, to para młoda jako zleceniodawca pokrywa wszelkie koszty podróży i zakwaterowania. Nie oznacza to braku zainteresowania pewnymi kwestiami organizacyjnymi przez specjalistę od wideofilmowania. To nie podróż na wakacje, nie pakujemy całości do jednej walizki. Przewóz sprzętu powinien odbywać się w warunkach bezpiecznych oraz oczywiście trzeba mieć pewność, że wszystko będzie można zabrać. Już w momencie załatwiania biletów należy mieć pewność, że sprzęt będzie zabrany na pokład samolotu, że nie będzie żadnych przeciwwskazań odnośnie jego wielkości czy też warunków bezpiecznego transportu.
wideofilmowanie72
Dobry kamerzysta ślubny przygotuje zrobi również rekonesans na miejscu tak aby wiedzieć na jakie efekty może sobie pozwolić, jak rozstawić sprzęt. Jeżeli nie dysponuje się odpowiednią wiedzą, jeżeli internet nie daje zbyt wielu podpowiedzi, to na miejscu, od razu po przybyciu warto zainteresować się wszelkimi kwestiami które są niezbędne do dobrze wykonanej pracy od strony technicznej.
Wartym polecenia miejscem zagranicznym na ślub jest Cypr.