Filmowanie wesela

Zachowanie kamerzysty podczas ślubu kościelnego

Kamerzysta podczas ślubu kościelnego powinien przestrzegać kilka podstawowych zasad. Trzeba wiedzieć o pewnych rozwiązaniach, należy pamiętać o tym, że miejsce to jest szczególne. Praktycznie w trakcie ślubów kościelnych odpowiednia etykieta obowiązuje wszystkich przybyłych, my jednak skupimy się na tym jak działać będzie profesjonalista odpowiedzialny za kręcenie tejże jakże ważnej uroczystości.
25
Wielu kamerzystów ma niemiłe doświadczenie z pracy w kościele, a dokładniej z relacji z księdzem który jest odpowiedzialny za takową uroczystość. Zatem każdy kamerzysta nie może się boczyć na, jego zdaniem, nie takie jak potrzeba zachowanie księdza. Wręcz przeciwnie, powinien zainteresować się wcześniej możliwościami, warunkami operowania kamerą w trakcie ślubu. Nic nie stoi na przeszkodzie by udać się wcześniej do księdza proboszcza i dowiedzieć się wszystkiego o warunkach panujących w tym kościele. Jeżeli nie ma takiej okazji to nawet przed samą uroczystością można zaczerpnąć niezbędnych informacji w zakresie prawidłowego poruszania się z kamerą w trakcie ślubu.

Po uzyskaniu konkretnych zgód, po otrzymaniu wskazówek należy się pilnować. Skoro coś jest ustalone to nie po to by kamerzysta miał nic sobie z tego nie robić. Najczęściej zastrzeżenia ze strony księży płyną w kierunku szukania ujęć z miejsc gdzie kamerzysta nie powinien się znajdować czy też kiedy nie odpuszcza nawet na chwilę i po prostu w pewnych momentach, zamiast wyłączyć kamerę z wielką pasją przygotowuje kolejne ujęcia.
26
Relacje z fotografem ślubnym. To również pewien problem, dość często się pojawiający w przypadku przygotowania jak najlepszych ujęć. Warto zatem skontaktować się zdecydowanie wcześniej z fotografem, dokładnie ustalić warunki współpracy, tego kto ma jaką wizję pracy. To nie kosztuje praktycznie nic, a pozwala stworzyć zdrowe relacje, takie dzięki którym wszystko zostanie na ślubie wykonane jak najlepiej, każdy specjalista będzie mógł się cieszyć z efektów swojej pracy.